• Mivel a vírusjárvány igen veszélyes szakaszát éljük, hangsúlyozottan kérjük a testvéreket, hogy fokozott figyelemmel tartsák be az előírásokat, mind a fertőtlenítés, a maszk használat, mind a távolságtartás tekintetében. Egyelőre még nincsen felsőbb rendelkezés a szentmisén való részvétel korlátozásáról, de szeretettel kérjük a testvéreket – különösen a veszélyeztetetteket, és azokat, akik iskola, vagy munkahely miatt sok ember között fordulnak meg -, hogy ezekben a nehéz napokban, hetekben inkább otthonról, közvetítésen keresztül vegyenek részt a szentmisén. Amennyiben nem lesznek szigorúbb intézkedések:
  • hétfőn és szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Ugyancsak csütörtökön 17h00-tól gyónási lehetőség lesz a kápolnában.
  • Nagyböjt péntekjein 16h30-tól a kálváriánál, kültéri keresztutat imádkozunk.
  • Pénteken, elsőpéntek. Este sajnos csak Kismaroson tudunk szentmisét tartani. A vírusjárvány erősödése miatt, az autós szállítás most elmarad.
  • Plébániánk Szent Erzsébet Karitászcsoportja nagyböjti tartós élelmiszergyűjtést hirdet. A korábbi években meghirdetett gyűjtésünk eredményeképpen nagyon sok rászoruló családot tudtunk segíteni azokkal az adományokkal amelyeket híveink adtak össze. Kérjük, hogy a felajánlásaikat a sekrestyében tegyék le február 22-március 21 között. Ezzel a gyűjtéssel a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nagyböjti élelmiszer-gyűjtési felhívásához is csatlakozunk. Ennek szövegét a honlapon lehet majd elolvasni.