Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések – 2021. május 2.

 • Május hónapban a hétköznapi szentmisék, igeliturgiák után a Lorettoi litániát imádkozzuk.
 • Hétfő este kivételesen nem szentmise, hanem igeliturgia lesz a kápolnában 17h45-kor.
 • Szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
 • Péntekenként a húsvéti időben is folytatódik a kálvárián a közös imádság, csak a keresztút helyett, most az öröm útját fogjuk járni és így hordozzuk egyéni imaszándékainkat, illetve a templom melletti ima-gyűjtőben összegyűlt szándékokat. 16h30-kor találkozunk a lépcső aljánál.
 • Péntek este 17h15-kor, aki szeretné, átvisszük autóval a kápolna elől Kismarosra az elsőpénteki szentmisére.
 • Szombat este 17h00-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Vasárnap 8h00-kor igeliturgia lesz a kápolnában.
 • A négy település (Verőce, Kismaros, Szokolya, Kóspallag) lelkipásztori ügyeinek összefogására egy központi irodát hoztunk létre a verőcei közösségi házban. A hivatali időben lehet majd ügyeket intézni (temetést, keresztelést, esküvőt, anyakönyvi ügyeket), kedden 16h00-18h00 között, szerdán 15h30-17h30 között és pénteken 10h00-12h00 között. Van új telefonos elérhetőség: +36 30 894 0110, valamint központi e-mail cím:plebaniaveroce@gmail.com. Kérjük, hogy ezentúl, ha nem személyes ügyről van szó, ne Áron atya e-mail címét és telefonszámát, hanem ezeket az elérhetőségeket használják!
  Az iroda május 5-e szerdától lesz nyitva. Ezúton is köszönjük Kozáry Hédinek, aki többnyire a hivatali időben a jelenlétet vállalta, és a többi munkatársnak, Csitári Ildinek, Déryné Ibolyának, hogy segítik az iroda működését. A szentmiseszándékok felvétele továbbra is a sekrestyében történik, a szentmisék előtt, vagy után.
 • Hálásan köszönjük a fűkasza csapatnak a plébánia körüli fűnyírás szolgálatát!
 • Készülünk nyári táboraink megtartására. Hamarosan küldjük a jelentkezési lapokat. A táborok időpontjai a következők:
  • Napközis hittantábor: július 26-30 (Verőcén)
  • Ifjúsági hittantábor: augusztus 1-5 (Badacsonytomajon). Erre szeretettel várjuk a 14 éves korosztályt, jövőre középiskolába menőket is.
  • Kis-ifis tábor augusztus 8-12 (Badacsonytomaj). Erre a táborra jöhetnek azok is, a kik jövőre lesznek 6-7 osztályosok.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. december
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA