Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések – Verőce, 2021. május 9.

 • Május hónapban a hétköznapi szentmisék, igeliturgiák után a Lorettoi litániát imádkozzuk.
 • Hétfőn és szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
 • Péntek délután nem lesz közös örömútja imádság a kálváriánál.
 • Szombat este 17h00-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Vasárnap 8h00-kor szentmise lesz a kápolnában.
 • A négy település (Verőce, Kismaros, Kóspallag, Szokolya) lelkipásztori ügyeinek összefogására egy központi irodát hoztunk létre a verőcei közösségi házban. Az irodában a hivatali idők a következők: Kedd 16h00-18h00; Szerda 15h30-17h30; Péntek 10h00-12h00. Az iroda elérhetőségei: +36 30 894 0110, plebaniaveroce@gmail.com. Kérjük, hogy ezentúl, ha nem személyes ügyről van szó, ne Áron atya e-mail címét és telefonszámát, hanem ezeket az elérhetőségeket használják!
 • Hálásan köszönjük a fűkasza csapatnak a temetői fűnyírás szolgálatát!
 • Örömmel jelezzük, hogy elkezdődtek plébánia épületünkön az alapmegerősítési munkálatok. Kérjük együtt szent József közbenjárását, hogy minden rendben haladjon.
 • Egyházmegyénk főiskolája, a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola 2021/2022. tanévre felvételit hirdet katekéta- lelkipásztori munkatárs (KLM) szakra. Érdeklődni és jelentkezni Lénárt Viktória tanulmányi főmunkatársnál (lenart.viktoria@avkf.hu, +36-27-511-150/401) vagy dr. Lovassy Attila szakfelelősnél (lovassy.attila@avkf.hu, +36-30-202-4636) lehet. Jelentkezési határidő: 2021. május 15. További információk más szakokról is: www.avkf.hu
 • A szokolyai plébánia tábori szálláshelyét szeretnénk még komfortosabbá, harmonikusabbá, a mai igényeknek jobban megfelelővé varázsolni, ezért új emeletes ágyak vásárlását tervezzük. Az új bútorok összerakását, festését, és a szálláshelyek tavaszi nagytakarítását, átrendezését május 24-e, pünkösdhétfőre tervezzük, 9 és 17 óra között a kispapok segítségével. A testvéregyházközségekből is szeretettel várunk fiatalokat és idősebbeket is, akik szívesen bekapcsolódnak ebbe a közös munkába, akár egy időre, akár egész napra. Hogy az élelmezésről gondoskodni tudjunk, kérjük, hogy aki tervezi, hogy jön, iratkozzék fel a sekrestyében vagy küldjön egy e-mailt a plebaniaveroce@gmail.com e-mail címre.
 • Előre hirdetjük, hogy pünkösd előtti szombaton, május 22-én 19h00-20h00 között pünkösdi, Szentlélekváró dicsőítést, imádságot tervezünk a templom előtt.
 • Püspök atya legfrissebb járványügyi rendelkezései szerint:
  • A vasárnapi szentmisén való fizikai részvétel kötelezettsége alóli felmentés továbbra is érvényben van, de püspök atya buzdítja a beoltott, vagy a betegségen nem rég átesett testvéreket, hogy a szentmiséken újra személyesen vegyenek részt.
  • Kisebb létszámban (20 fő alatt) újra engedélyezve vannak a plébániai közösségi összejövetelek, egyelőre kivételt képez ez alól a kóruspróba, kóruséneklés. A szabadtéri találkozásokat részesítsük előnyben.
  • Továbbra is figyeljünk a már megszokott követelményekre: távolságtartás, maszkviselés, kézfertőtlenítés…

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA