• Május hónapban a hétköznapi szentmisék, igeliturgiák után a Lorettoi litániát imádkozzuk.
 • Hétfőn és szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
 • Péntek délután nem lesz közös örömútja imádság a kálváriánál.
 • Szombat este 17h00-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Vasárnap 8h00-kor szentmise lesz a kápolnában.
 • A négy település (Verőce, Kismaros, Kóspallag, Szokolya) lelkipásztori ügyeinek összefogására egy központi irodát hoztunk létre a verőcei közösségi házban. Az irodában a hivatali idők a következők: Kedd 16h00-18h00; Szerda 15h30-17h30; Péntek 10h00-12h00. Az iroda elérhetőségei: +36 30 894 0110, plebaniaveroce@gmail.com. Kérjük, hogy ezentúl, ha nem személyes ügyről van szó, ne Áron atya e-mail címét és telefonszámát, hanem ezeket az elérhetőségeket használják!
 • Hálásan köszönjük a fűkasza csapatnak a temetői fűnyírás szolgálatát!
 • Örömmel jelezzük, hogy elkezdődtek plébánia épületünkön az alapmegerősítési munkálatok. Kérjük együtt szent József közbenjárását, hogy minden rendben haladjon.
 • Egyházmegyénk főiskolája, a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola 2021/2022. tanévre felvételit hirdet katekéta- lelkipásztori munkatárs (KLM) szakra. Érdeklődni és jelentkezni Lénárt Viktória tanulmányi főmunkatársnál (lenart.viktoria@avkf.hu, +36-27-511-150/401) vagy dr. Lovassy Attila szakfelelősnél (lovassy.attila@avkf.hu, +36-30-202-4636) lehet. Jelentkezési határidő: 2021. május 15. További információk más szakokról is: www.avkf.hu
 • A szokolyai plébánia tábori szálláshelyét szeretnénk még komfortosabbá, harmonikusabbá, a mai igényeknek jobban megfelelővé varázsolni, ezért új emeletes ágyak vásárlását tervezzük. Az új bútorok összerakását, festését, és a szálláshelyek tavaszi nagytakarítását, átrendezését május 24-e, pünkösdhétfőre tervezzük, 9 és 17 óra között a kispapok segítségével. A testvéregyházközségekből is szeretettel várunk fiatalokat és idősebbeket is, akik szívesen bekapcsolódnak ebbe a közös munkába, akár egy időre, akár egész napra. Hogy az élelmezésről gondoskodni tudjunk, kérjük, hogy aki tervezi, hogy jön, iratkozzék fel a sekrestyében vagy küldjön egy e-mailt a plebaniaveroce@gmail.com e-mail címre.
 • Előre hirdetjük, hogy pünkösd előtti szombaton, május 22-én 19h00-20h00 között pünkösdi, Szentlélekváró dicsőítést, imádságot tervezünk a templom előtt.
 • Püspök atya legfrissebb járványügyi rendelkezései szerint:
  • A vasárnapi szentmisén való fizikai részvétel kötelezettsége alóli felmentés továbbra is érvényben van, de püspök atya buzdítja a beoltott, vagy a betegségen nem rég átesett testvéreket, hogy a szentmiséken újra személyesen vegyenek részt.
  • Kisebb létszámban (20 fő alatt) újra engedélyezve vannak a plébániai közösségi összejövetelek, egyelőre kivételt képez ez alól a kóruspróba, kóruséneklés. A szabadtéri találkozásokat részesítsük előnyben.
  • Továbbra is figyeljünk a már megszokott követelményekre: távolságtartás, maszkviselés, kézfertőtlenítés…