Válassza az Oldal lehetőséget

Legújabb püspöki rendelkezés

Kedves Testvérek!

Püspök atya legújabb rendelkezései szerint a szentmisék egyelőre továbbra sem nyilvánosak, de a járványügyi előírások szigorú betartásával van lehetőségünk a 65 év alattiak áldoztatására, gyóntatására. A dokumentum az alábbi kis képre kattintva letölthető.

A következő az elképzelés

Szentmise-közvetítések:

május 6-án, szerdán 17h30-kor a Verőcei Szent András templomból

május 9-én, szombaton 17h30-kor a Kismarosi templomból (előesti szentmise)

május 10-én, vasárnap 9h00 a Kismarosi Ciszterci Nővérektől

Áldoztatás:

Verőceieknek,

május 6-án, szerdán 18h10-18h45 között a Szent András templomban.

május 10-én, vasárnap 10h15-11h00 között a Szent András templomban.

Kismarosiaknak

május 9-én, szombaton 18h30-19h15 között a templomban

május 10-én, vasárnap 1h015-11h00 között akolitusok segítségével (!) a templomban.

Gyóntatás

Az alább megadott időben, illetve egyéb személyesen egyeztetett időpontban. A szentgyónás után közvetlenül is van lehetőség szentáldozásra!

Verőcén

május 7-én, csütörtökön 17h30-18h30 között

Kismaroson

május 9-én, szombaton 16h15-17h15 között (templomban)

Fontos kérés!

Mind a gyónásra, mind az áldozásra, aki csak teheti, kérem, egy e-mailben jelezze szándékát (aron.fejerdy@gmail.com), hogy kb. tudjam a létszámot. Nagyobb érdeklődés esetén, lehet, hogy a később jelentkezők jövő hétre kapnak időpontot. Ezt e-mailben visszajelzem.

Mind a gyónásra, mint az áldozásra egymástól távol várakozzunk, betartva a két méteres távolságot és kerüljük a csoportosulást!

Fogadjuk el türelemmel, hogy csak 65 éves kor alatt van erre most lehetőség és mindenben kövessük a püspöki rendelkezést! Isten különösen is ott van ebben a nehéz időszakban idősebb testvéreink mellett, nagy szeretettel imádkozunk értük!

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA