A roráté szentmiséket egyházunk Szűz Mária tiszteletére és a Jézus eljövetele utáni vágy kifejezésére advent első napjától karácsony első napjáig korán reggel vagy hajnalban tartja, általában reggel 6 órai kezdettel. Nevét az ószövetségi szentírási szövegen alapuló énekről kapta, amelyet advent idején szoktunk énekelni: “Rorate coeli de super…, magyarul Harmatozzatok egek onnan felülről”.
Szokták angyali misének is nevezni, mert a roráté mise az Angyali üdvözlettel fejeződik be. Roráté szentmiséket a katolikus egyházban csak az egykori Osztrák-Magyar Monarchia területén tartanak.

Lehetőség van a gyónásra, időpont szerint feliratkozni. Az oldal alján található táblázatban folyamatosan lehet követni a foglalt időpontokat. Természetesen az is jöhet, aki nem iratkozott föl, ez csak egy plus segítség, hogy megközelítőleg látható legyen a jelentkezők száma.


Gyóntatás Advent 2020 táblázat megnyitása