Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2020. augusztus 30.

 • Köszönjük a testvérek háttérimádságát, amelynek köszönhetően szépen sikerült ifjúsági hittantáborunk és mindnyájan épségben megjártuk a Magas-Tátrát.
 • A héten hétfőn és szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Csütörtökön 17h30-kor szentségimádás tartunk a kápolnában.
 • Pénteken 17h45-kor lesz elsőpénteki szentmise, előtte 17h20-től szentgyónásra lesz lehetőség.
 • Péntek este 18h30-tól a Kis-ifisekkel (7-8os korosztály) tartunk nyárvégi összejövetelt a közösségi házban.
 • A koronavírus újabb hullámának veszélye miatt, Ráduly Ferenc atya meghatározatlan ideig nem hagyhatja el a Migazzi Otthont, ezért változtatnunk kell a szentmisék rendjén. Igyekszünk mihamarabb végleges miserendet kialakítani. Most hétvégén átmeneti megoldásként a következőképpen lesznek a szentmisék:
  • Pénteken, a hónap elsőpéntekén csak Verőcén lesz szentmise 17h45-kor a kápolnában.
  • Szombaton Verőcén és Kismaroson is lesz a megszokott időben szentmise.
  • Vasárnap Verőcén a kápolnában nem lesz szentmise !!!, helyette 8h30-kor a templomban (templom előtti kihangosítással) tartunk szentmisét. Kismaroson lesz reggel 8h00-kor és 9h30-kor is szentmise, a Kismarosi Ciszterci nővéreknél pedig 11h00-kor.

Köszönjük a testvérek megértését!

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. december
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA