Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések, 2020. június 28.

  • Hálásan köszönjük múlt vasárnap a Magyarkúti Kápolna búcsúja körüli segítségeket, szolgálatokat!
  • A héten hétfőn és szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
  • Kedden délután 15h30-tól a „mini-ifisekkel” (az elmúlt három év elsőáldozóival) találkozunk a plébánia-kertben egy közös játékra.
  • A héten kedden és csütörtökön 17h00-tól fűkaszálási segítséget kérünk a temetőben. Akinek van ilyen eszköze, vagy szívesen besegít, kérjük a két időpont egyikén (vagy akár mindkettőn) jöjjön el a temetőbe, és ajánlja fel szolgálatait, hogy ne mindig ugyanarra a néhány emberre maradjon az egész munka. Előre is hálásan köszönünk minden felajánlott szolgálatot!
  • Csütörtökön este 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Szombaton és vasárnap a megszokott időben lesznek a szentmisék: szombaton 17h00-kor a kápolnában, vasárnap 8h00-kor a kápolnában, vasárnap 9h30-kor pedig a templomban.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA