Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2020. május 18

Kedves Testvérek,

a járvány elleni küzdelem megszorító intézkedéseinek enyhülése és a legújabb püspöki rendelkezés értelmében a héten fokozatosan újra kezdődnek a nyilvános szentmisék.

Ezen a héten következő időpontokban lesznek szentmisék Kismaroson és Verőcén.

Május 18-a, hétfő 17h45 Verőce, kápolna

Verőcei kápolna

https://youtu.be/AfoWQrTE7Uk


Május 20-a, szerda 17h45 Verőce, kápolna

Verőcei kápolna

https://youtu.be/fTvEfe72AIY


Május 22-e, péntek 17h45 Kismaros

Kismarosi templom

https://youtu.be/vT3v76uN7dk


Május 23-a, szombat 17h30! Kismaros

Kismarosi templom

Május 24-e, vasárnap 9h00-kor szabadtéri szentmise Kismaroson a Ciszterci nővéreknél

Május 25-e, vasárnap 11h00-kor félig szabadtéri szentmise Verőcén a templomban, a templom körül kihangosítással.

A szentmiséken való részvételkor figyeljünk továbbra is, hogy tartsunk megfelelő távolságot egymástól (1,5m – az egy háztartásban élők nyugodtan ülhetnek egy kupacban!) használjuk a kézfertőtlenítőt, adott esetben maszkot.

Az idősebbek, vagy valamely oknál fogva veszélyeztetettek számára továbbra is közvetítünk szentmisét! A püspöki rendelkezés szerint: „Nyomatékosan kérjük az időseket és a betegeket, akik veszélyeztetve érzik magukat, vagy hozzátartozóik között van, akit veszélyeztethetnek, saját és mások érdekében fontolják meg a misén való személyes részvételt. A többiek számára a vasárnapi szentmisén való részvétel ismét kötelező, az erre vonatkozó korábbi felmentés megszűnik.”

Szentgyónásra

Verőcén Május 21-én, csütörtökön 18h00-19h30 között lesz lehetőség

            Kismaroson Május 22-én, pénteken 16h45-től

A közösségi alkalmak is fokozatosan indulnak majd újra, ezekről külön értesítjük e-mailben az érintetteket.

Áldott, szép, pünkösdre készülős hetet,

Áron atya

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA