Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2020. november 29.

  • Hétfőn lesz szent András apostol ünnepe, templomunk búcsújának napja. Este 18h00-kor tartunk a templomban ünnepi szentmisét. A járványhelyzetre való tekintettel a szentmise után nem tartunk agapét. A búcsúi szentmisét élő közvetítésben is követhetjük.
  • Az idei rorátékat, ugyancsak a vírushelyzet miatt, fönt a templomban tartjuk reggel 6h30-kor szerdán és pénteken.
  • Az advent folyamán közös vezetett imára, lelkigyakorlatra hívjuk a testvéreket kedden és csütörtökön este 20h00-tól internetes közvetítéssel.
  • Kedden délután 15h00-kor tartjuk Fuchs Jakab testvérünk gyászmiséjét a kápolnában.
  • A templomunk alatti stációk szépen ki lettek takarítva, száraz virágok és kis mécsestartók kerültek a fülkékbe. Rendszeres imával szeretnénk élővé tenni a Keresztút-járást. Minden hónap első péntekjén 16h30-kor rövid, kb. 30 perces keresztutat járunk, különböző szándékokra. Most pénteken is lesz ilyen imádság.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • A héten pénteken kivételesen nem lesz roráte, hanem este 17h45-kor a kápolnában tartunk esőpénteki szentmisét.
  • Péntek este 19h00-tól a szentségekre készülő felnőtteknek, katekumeneknek lesz online alkalma.
  • Advent folyamán külön gyónási alkalmakat hirdetünk, hogy megtisztult lélekkel tudjunk készülni Urunk születésének ünnepére. A szentgyónásra segítség, ha a testvérek előre bejelentkeznek, feliratkoznak majd.
  • A vírusjárvány miatt kevesebben tudunk szentmisére jönni és ennek hatására a perselyadományokból származó bevétel is drasztikusan csökkent. Szeretettel jelezzük, hogy van lehetőség arra, hogy egyházközségünk számlaszámára átutalással küldjük el a perselybe szánt adományt. (Számlaszám: 11742094-20163154-00000000). Hálásan köszönjük mindazoknak, akik már élnek ezzel a lehetőséggel. A liturgikus, és lassan a polgári év végéhez közeledve, az önkéntes egyházi hozzájárulások (régi nevén egyházadó – ennek javasolt összege: éves jövedelmünk 1%-a) rendezésére is szeretettel hívjuk azokat, akik esetleg eddig elmaradtak vele! Köszönjük, hogy együtt hordozzuk egyházközségünk anyagi terheit!

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA