• Az érvényben lévő járványügyi intézkedéseknek megfelelően egyházmegyénkben továbbra is szünetelnek a nyilvános istentiszteletek, és a húsvéti ünnepek alatt is csak közvetítésen keresztül tudunk részt venni a szentmiséken.
 • Jó hír azonban, hogy aki szeretné, vasárnap szentáldozásra van lehetőség a közvetített szentmisék után.
 • Virágvasárnap 9h00-tól közvetítjük a ciszterci nővérektől a szentmisét. 10h45 és 11h30 között lesz áldoztatás Verőcén a templom előtt. Püspök atya rendelkezései szerint az áldozatás szabad téren történik, előtte fertőtlenítsük a kezünket. A szentáldozásra egymástól (családonként) kellő távolságra várakozzunk. Vasárnap az áldoztatás előtt megszentelem a barkát, így aki szeretne, szentelt barkát vihet magával otthonába.
 • A héten hétfőn Verőcéről a kápolnából, szerdán pedig Kismarosról fogunk hétköznapi szentmisét közvetíteni 17h45-től.
 • Szerdán 18h15-től nagyböjti lelkigyakorlatunk harmadik részét közvetítjük a kismarosi templomból.
 • A jövő héten még szerdán 16h15-től lesz gyóntatás Kismaroson a templomkertben. Kérjük, hogy aki teheti iratkozzon föl a mellékelt táblázatban. Aki most nem tudott föliratkozni, a Húsvéti utáni időben lesznek még gyónási alkalmak. Püspök atya rendelkezése szerint is inkább akkor jöjjünk gyónni, amikor a járványhelyzet már lehetővé teszi.
 • Nagycsütörtökön délután 16h00-17h00 között lesz szentségimádás a templomban.
 • Nagycsütörtökön az utolsó vacsora emlékére ünnepelt szentmisét 18h00-kor közvetítjük élőben a ciszterci nővérektől.
 • Nagypénteken urunk szenvedésének liturgiáját 15h00-tól közvetítjük a ciszterci nővérektől.
 • Nagypénteken 17h00-tól lesz szabad-téri keresztút a kálváriánál.
 • Nagyszombaton 10h00-16h00 között van lehetőség a Szent Sír, látogatására. Kérjük, hogy egyszerre nagyon kevesen tartózkodjunk a templomban és fokozottan tartsuk be a járványügyi előírásokat
 • A Húsvét Vasárnap 9h00-kor lesz ünnepi szentmise közvetítés a nővérektől, utána pedig 10h30-tól lesz Verőcén a templom előtt szentáldozási lehetőség.
 • Húsvét Hétfőn ugyancsak reggel 9h00-kor lesz szentmise közvetítés a ciszterci nővérektől.
 • Próbáljuk továbbra is fegyelmezetten és szeretetből megtartani a korlátozásokat: így lépjünk nap, mint nap a keresztjét hordozó Krisztus nyomába. Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért, különösen a betegekért és azokért, akik őket ápolják, róluk gondoskodnak! Imádkozzunk azért is, hogy minél hamarabb alábbhagyjon, és megszűnjék a vírus terjedése!