• Az érvényben lévő járványügyi intézkedéseknek megfelelően egyházmegyénkben továbbra is szünetelnek a nyilvános istentiszteletek és csak közvetítésen keresztül tudunk részt venni a szentmiséken.
  • A héten hétfőn Verőcéről a templomból, szerdán pedig Kismarosról fogunk hétköznapi szentmisét közvetíteni 17h45-től.
  • Szerdán 18h15-től nagyböjti lelkigyakorlatunk második részét közvetítjük a kismarosi templomból.
  • A jövő héten ismét gyónási lehetőséget hirdetünk: szerdán 16h30-tól lesz gyóntatás Kismaroson a templomkertben. Csütörtökön 16h00-tól Verőcén a közösségi ház teraszán lesz gyónási lehetőség. Kérjük, hogy, aki teheti, iratkozzék föl a mellékelt táblázatban.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Pénteken 16h30-tól a kálváriánál, kültéri keresztutat imádkozunk, ám ezen is maszkban, és egymástól kellő távolságot tartva legyünk jelen.
  • Virágvasárnap előre láthatóan szintén a nővérektől lesz 9h00-tól közvetített szentmise. A húsvét még bizonytalan, de sajnos valószínű, hogy a tavalyihoz hasonlóan csak közvetítésen keresztül tudjuk megünnepelni a Szent Három Napot.
  • Próbáljuk továbbra is fegyelmezetten és szeretetből megtartani a korlátozásokat: így lépjünk nap, mint nap a keresztjét hordozó Krisztus nyomába. Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért, különösen a betegekért és azokért, akik őket ápolják, róluk gondoskodnak! Imádkozzunk azért is, hogy minél hamarabb alábbhagyjon, és megszűnjék a vírus terjedése!