Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések – Verőce, 2022. november 20.

  • Most vasárnap a szentmiséken a karitász javára gyűjtünk.
  • Hétfőn és szerdán a megszokott időben lesz szentmise a kápolnában.
  • Kedd délután 17h00-kor gitársuli lesz a közösségi házban. Szeretettel biztatjuk a régi és új gitározni vágyókat. Szép és fontos szolgálat ez is.
  • Szerda este 18h30-tól a szentségekre készülő felnőttekkel, kezdő katekumenekkel találkozunk a közösségi házban.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádás lesz a kápolnában.
  • Pénteken délután 16h00-tól a volt elsőáldozóknak lesz alkalma a közösségi házban.
  • Szombat délután 15h30-tól adventi koszorú kötésére hívjuk a gyerekeket, családokat a közösségi házba. Alapanyagokat (koszorúalapot, gyertyát stb.) hozzájárulásért (1600 forint) központilag is tudunk biztosítani, de otthonról is hozhatunk magunkkal. Zöldet, fenyőgallyat, tuját – lehetőleg kisebb kiszerelésben – szeretettel fogadunk. 17h00-kor, az esti szentmise előtt megáldjuk az elkészült adventi koszorúkat. Az előesti szentmise kivételesen a templomban lesz! A kápolnában szombat este nem lesz szentmise! A szentmise után szerény agapéval várjuk a résztvevőket.
  • Előre hirdetjük, hogy Verőcén, az Advent folyamán szerdán és pénteken 6h15-kor lesznek a hajnali szentmisék. A “rorate” utáni agapé (kalács és tea) előkészítéséhez idén is szeretettel várjuk majd a segítőket.
  • Előre hirdetjük, hogy november 30-án, szerdán, Szent András ünnepén, templomunk búcsújának napján, a hajnali szentmise helyett este 18h00-kor tartunk ünnepi misét, amelyben hálát adunk a plébánia eddig már elkészült részéért. Az azt követő agapé keretében rövid vetítés lesz az építkezés folyamatáról.
  • Előre hirdetjük, hogy december 10-e, szombat délutánra, 15h00 és 18h00 között, adventi, családi lelki napot szervezünk a közösségi házba. Az alkalomra kérünk majd előzetes jelentkezést.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. december
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA