• Hétfőn a megszokott módon lesz a havi engesztelő zarándoklatMárianosztrára.
 • Hétfő este 18h30-tól Biblia-kört tartunk a plébánián.
 • Hétfőn és szerdán a szokásos időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Kedden este 18h00-tól a fiatal házasokkal találkozunk a közösségi házban.
 • Szerda este 18h30-tól a szentségekre készülő felnőtteknek, katekumeneknek van alkalma a plébánián.
 • Csütörtökön 17h30-tól lesz szentségimádás a kápolnában.
 • Pénteken, nemzeti ünnepünkön, délután nem lesznek gyermekcsoportok. A délelőtt folyamán közös kirándulást tervezünk, melyre szeretettel hívjuk az elsőáldozásra készülő gyerekeket, kezeseiket, a nano-mikro-mini, kis-ifis és ifis közösségeket. 9h00-kor találkozunk majd Kismaroson a ciszterci nővéreknél a parkolóban és onnan indulunk egy néhány órás sétára, gyalogtúrára. 12h30 körül tervezünk visszaérni.
 • A nagyböjtben péntek délután 16h30-kor keresztutat imádkozunk a kálvárián.
 • Jövő vasárnap, március 17-én a Szentföld javára lesz gyűjtés.
 • A Püspöki Konferencia felhívását követve Szent Erzsébet Karitászcsoportunk a nagyböjtben is tartósélelmiszer-gyűjtést hirdet azon családok, idősek, egyedülállók számára, akiknek szükségük van a támogatásra. Az adományokat a templomban és a kápolnában a szentmisék után gyűjtjük. Elsősorban élelmiszert várunk, a pénzbeli adomány most kevésbé segítség (kérjük, ha lehet, részesítsük előnyben a kifejezetten mennyiségi korlátos élelmiszereket). A gyűjtés március 24-éig tart.
 • Előre hirdetjük, hogy március 18-án, hétfőn 17h30-tól Kismaroson a templomban van szentgyónásra lehetőség. Március 20-án, szerdán 18h30-tól Verőcén a plébánián lesz gyóntatás.
 • Előre hirdetjük, hogy március 23-a, Virágvasárnap előesti, Verőce kápolnai szentmisén, valamint március 24-én a 8h00-as kismarosi szentmisén a betegek kenetében részesülhetnek idős vagy beteg testvéreink. A betegek kenete fölvétele előtt lehetőség szerint végezzük el szentgyónásunkat.
 • Ugyancsak elő hirdetjük, hogy a nagyhéten, március 25-én, hétfőn 18h00-tól Verőcén a plébánián, március 26-án, kedden pedig 17h30-tól Kismaroson lesz gyóntatás.
 • A Váci Egyházmegye határozatlan időre klinikai lelkigondozó munkatársat keres teljes munkaidőben. Munkavégzés helye: Váci Jávorszky Ödön Kórház. A klinikai lelkigondozó feladatai közé tartozik: vallási és minden más megkülönböztetés nélkül professzionális lelkigondozói beszélgetések folytatása. A kórházban lévő betegek számára segítséget nyújt ahhoz, hogy az ott töltött idő alatt se kelljen nélkülözniük a szentségi ellátást, ezért olyan szakember jelentkezését várjuk, aki elkötelezett katolikus hitében, élő istenkapcsolata van. A jelentkezésnél előnyt jelent a felsőfokú lelkigondozói, mentálhigiénés végzettség. Érdeklődni a korhazlelkesz@vaciegyhazmegye.hu e-mail címen, vagy a 06 30 194-4717 telefonszámon lehet.
 • A pálos atyák mindenkit szeretettel hívnak nagyböjti lelkigyakorlatra Márianosztrára a Magyarok Nagyasszonya Bazilikába, március 13-14-15-én esténként 18h00-kor szentmise keretében.