Hol és mikor követhető élő szentmise-közvetítés?

A koronavírus-járványra való tekintettel hazánkban is veszélyhelyzet lépett érvénybe. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése nyomán a nyilvános liturgiák március 22-étől elmaradnak. Ezért különösen is fontos, hogy naprakész tájékoztatást nyújtsunk a szentmisék közvetítéséről, hogy a hívek megerősítést, vigasztalást és bátorítást nyerjenek.

(Forrás: Magyar Kurír)

Az alábbiakban a teljesség igénye nélkül közöljük, hogy mely magyar nyelvű szentmise-közvetítésekbe lehet bekapcsolódni. Cikkünket a nagy érdeklődésre tekintettel a beérkező információk alapján FOLYAMATOSAN FRISSÍTJÜK.

Rendkívüli Urbi et Orbi áldás élőben

Március 27-én, pénteken 18 órakor a Ferenc pápa által a Szent Péter-bazilika előtti téren vezetett imát és a rendkívüli Urbi et Orbi áldást a Duna Televízió, a Bonum Televízió, a Magyar Katolikus Rádió és a Szent István Rádió élőben közvetíti.

MTVA – rendkívüli közvetítések

Március 29-én nagyböjt 5. vasárnapi szentmisét közvetítenek 9 órától a Duna TV-n az óbudai Sarlós Boldogasszony-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Beran Ferenc plébános.

Április 5-én, virágvasárnap szentmisét közvetítenek 9 órától a Duna TV-n a budakalászi Szent Kereszt Felmagasztalása-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Kelemen László plébániai kormányzó.

Április 9-én, nagycsütörtökön szentmisét közvetítenek 10 órától a Duna TV-n a győri Nagyboldogasszony-bazilikából. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Veres András megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke.

Április 12-én, húsvétvasárnap szentmisét közvetítenek 11 órától a Duna TV-n a budapesti Szent István-bazilika Szent Jobb-kápolnájából. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros, prímás.

Április 19-én húsvét 2. vasárnapi szentmisét közvetítenek 9 órától a Duna TV-n a budapesti Árpád-házi Szent Erzsébet-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Kampfmüller Sándor kórházlelkész.

Április 26-án húsvét 3. vasárnapi szentmisét közvetítenek 11 órától a Duna TV-n a budapesti békásmegyer-ófalui Szent József-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Szili András plébániai kormányzó.

Március 22-től a Kossuth rádió átveszi a Magyar Katolikus Rádió vasárnap délelőtti (10 óra) miseközvetítését.

Apostol TV
Hétfőtől szombatig 8 és 17 órakor, vasárnap 10 és 17 órakor.
Nézhető az interneten a www.apostoltv.hu oldalon.

EWTN/Bonum TV
Mindennap (magyar nyelven) 8.30: élő közvetítés; 12.00 (ism.), 17.00 (ism.), 20.00 (ism.).
Mindennap (angol nyelven) 14.00: EWTN Daily Mass – élő közvetítés az EWTN központjából, Alabamából (USA).

Megtalálható a nagyobb kábelszolgáltatók csatornakiosztásában és nézhető az interneten a www.katolikus.tv oldalon.

Minden hétköznap reggel 7 órakor, vasárnap délelőtt 10 órakor.
Március 22-től a Kossuth rádió átveszi a katolikus rádió vasárnap délelőtti (10 óra) miseközvetítését.
Hallgatható interneten a www.katolikusradio.hu honlapon.

Szent István Rádió, Eger
Hétfőtől szombatig reggel 7 és 17 órakor, vasárnap délelőtt 10 és 17 órakor az egri Érseki Papnevelő Intézetből.
Hallgatható interneten a www.szentistvanradio.hu honlapon.

Mária Rádió
Hétköznap 9, szombaton 18, vasárnap 10 órakor.
Hallgatható az interneten a www.mariaradio.hu oldalon.

Felvidéki Mária Rádió
Hétfőtől péntekig 9, 15 és 18 órakor, szombaton és vasárnap 15 és 18 órakor.
Hallgatható az interneten a www.mariaradio.sk oldalon.

Pátria Rádió – szlovákiai közszolgálati rádió
Nagyböjt ötödik vasárnapján, március 29-én 9 órakor; április 5-én, virágvasárnap reggel 8 órakor mutat be szentmisét Molnár Tamás pozsonyi magyar lelkipásztor. A közvetítéseket online is lehet követni.

Erdélyi Mária Rádió
Hétfő, szerda, péntek: 18 óra (magyar idő szerint 17 óra)
Kedd, csütörtök, szombat: 8 óra (magyar idő szerint 7 óra)
Vasárnap délelőtt és délután
Hallgatható interneten a www.mariaradio.ro honlapon.

Görögkatolikus Médiaközpont
Minden szerdán és pénteken  közvetítenek Előre Megszentelt Áldozatok Liturgiáját és minden vasárnap Szent Liturgiát. A pontos időpontok és a közvetítések a médiaközpont Facebook-oldalán keresztül érhetők el.

Gyerek-, családos mise
Vasárnap, 9 órakor a családoknak, kifejezetten a gyerekeknek szóló szentmisét közvetítenek Miskolcról a Jezsuiták Barátai Facebook-oldalon és a jezsuiták YouTube-csatornán. A heti témákra és kérdésekre szóló levélre IDE kattintva lehet feliratkozni.

Ha időrendben szeretnéd látni az egyes helyszíneken bemutatott szentmiséket, akkor IDE kattintva megtalálod. A linket Harmath Dénes kántor állította össze.

2022. december