Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2019. december 15.

  • Kedden 9h00-tól Baba-mama klub lesz a közösségi házban. A baba-mama klub alatt gyónásra is lesz lehetőség.
  • Szerda reggel 6h30-kor roráte szentmise lesz a kápolnában.
  • December 18-án, szerdán este 18h00-20h00 között gyónási lehetőség lesz a kápolnában azok számára, akik a csütörtök-pénteki lelkigyakorlatos mise előtt nem tudtak eljutni.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Péntek reggel 6h30-kor roráte szentmise lesz a kápolnában.
  • Péntek délután 16h00-tól pásztorjátékpróba lesz a közösségi házban.
  • Péntek este 19h00-tól Sudár Annamária és a Misztrál együttes „A várakozás zsoltára” címmel adventi estet tart a templomban. Az előadás ingyenes, adományokat elfogadunk.
  • Idén adventben is tartunk szárazélelmiszer-gyűjtést, hogy egyházközségi karitászunk közreműködésével sok családot megörvendeztethessünk karácsonyi adománnyal. Az adományokat december 15-ig, most vasárnapig lehetett leadni a sekrestyékben.
  • A polgári év vége felé közeledve szeretettel jelezzük, hogy aki még nem rendezte egyházi hozzájárulását (régi nevén egyházadóját), ne felejtse el megtenni. Az Egyház anyagi támogatásával is a közösséghez tartozásunkat fejezzük ki.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. december
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA