Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2019. december 8.

 • Hálásan köszönjük a pénteki roráte utáni reggeli előkészítésében kapott segítségeket.
 • Hétfő este 18h30-kor Biblia-kör lesz a közösségi házban.
 • Kedd délelőtt az iskolai hittanórákon gyónási lehetőség lesz a hittanos gyerekek számára.
 • Kedden 9h00-tól Baba-mama klub lesz a közösségi házban.
 • Szerda reggel 6h30-kor roráte szentmise lesz a kápolnában.
 • Csütörtökön a szentségimádás kivételesen elmarad.
 • Csütörtökön és pénteken 17h00-tól gyóntatás, 18h00-tól pedig lelkigyakorlatos szentmise lesz a kápolnában. Az adventi elmélkedéseket Kovács Zsolt balassagyarmati káplán atya tartja. Kérjük, hogy igyekezzünk kihasználni ezt az alkalmat szentgyónásra.
 • Péntek reggel, az esti lelkigyakorlatos szentmise miatt nem lesz roráte!
 • Péntek délután 16h00-tól pásztorjátékpróba lesz a közösségi házban.
 • Szombaton, a falukarácsony miatt az esti szentmise kivételesen 16h00-kor kezdődik majd a kápolnában.
 • Vasárnap, advent harmadik, örvendetes vasárnapján a 9h30-as szentmise gitáros mise lesz.
 • Idén adventben is tartunk szárazélelmiszer-gyűjtést, hogy egyházközségi karitászunk közreműködésével sok családot megörvendeztethessünk karácsonyi adománnyal. Az adományokat december 15-ig (vasárnapig) kérjük leadni a sekrestyékben.
 • A polgári év vége felé közeledve szeretettel jelezzük, hogy aki még nem rendezte egyházi hozzájárulását (régi nevén egyházadóját), ne felejtse el megtenni. Az Egyház anyagi támogatásával is a közösséghez tartozásunkat fejezzük ki.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. december
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA