Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések, 2020. május 31.

 • Pünkösdhétfőn, a Boldogságos Szűz Máriának, az Egyház Anyjának ünnepén 9h30-kor lesz szentmise a templomban.
 • A „kis-ifis” korosztálynak múlt péntekre hirdetett biciklis közösségi együttléte hétfő délután 14h30-tól lesz.
 • Szerda este 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában. A szentmise előtt 17h15-től szentgyónásra van lehetőség.
 • Csütörtökön van a Trianoni békediktátum 100. évfordulója. Sok harangozás, imádság és megemlékezés lesz ezen a napon. A Keresztény Értelmiségiek Szövetségének kezdeményezéséhez csatlakozva 16h30-kor 100 másodperc harangozással és imával emlékezünk. Verőcén, a kápolna melletti I. Világháborús emlékműnél a nemzeti összetartozás napján ökumenikus imádságra hívunk mindenkit 18h00-ra, majd 19h00-kor, az újabb harangozás alatt, otthoni imádsággal fejezhetjük ki összetartozásunkat, emlékezésünket. A délután folyamán, 16h00-tól, a Lósi völgyben is lesz egy megemlékezés és „Magyar kálvária” avatás, Bethlen Farkas és a Julianus Barát Alapítvány szervezésében.
 • Pénteken, a hónap elsőpéntekén most csak Kismaroson lesz szentmise, 17h45-kor.

 • A vírus-járvány utáni átmeneti időszakban jövő a hétvégén a szentmisék rendje a következő:

  Szombaton: előesti mise csak Verőcén a kápolnában lesz 17h00-kor

  Vasárnap
  Kismaroson 8h00-kor és 9h30-kor is lesz szentmise
  Verőcén 9h30-kor
  A nővéreknél 11h00-kor tartunk szentmisét.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA