Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2020. november 1.

  • Ma, vasárnap délután, mindenszentek napján a temetőben 15h00-kor közösen imádkozunk elhunytjainkért. Az imádság után lehetőség van az újonnan elkészült síremlékek megáldására.
  • Hétfőn, halottak napján 17h00-kor lesz szentmise egyházközségünk elhunyt tagjaiért a kápolnában. (18h00-kor Kismaroson lesz szentmise.)
  • A halottak napi szentmisék miatt a Biblia-kör kivételesen elmarad.
  • Szerda este kivételesen a kápolnában nem lesz szentmise, helyette Kismaroson 18h00-kor tartunk szentmisét Major Sándor atya születésének 100. évfordulója alkalmából. A szentmisét élőben közvetítjük. A szentmisére 17h45-kor a kápolnától szívesen átvisszük autóval, aki szeretné.
  • Péntek délután 16h00-tól a mini-ifiseknek, 5-6. osztályosoknak van alkalma a közösségi házban.
  • Pénteken 17h45-kor Kismaroson tartjuk az elsőpénteki szentmisét. Szeretettel vállalunk oda-vissza fuvart Verőcéről a kápolna a elől. Odafelé 17h30 lesz az indulási időpont.
  • Péntek este a szentségekre készülő felnőttekkel, katekumenekkel találkozunk a 18h30-tól a közösségi házban.
  • Szombaton Vácon az Egyházmegye Oktatási Központjában (Vác, Galamb u. 1.) lesz az Őszi Észak-Dunás Ifjúsági találkozó. Szeretettel hívjuk fiataljainkat 13 éves kortól. A program délelőtt 9h00-kor kezdődik és 16h00-kor szentmisével zárul. Részletes információ és regisztráció a mente.hu oldalon.
  • Jövő vasárnap november 9-én délután 16h00-tól, a frissen elsőáldozáshoz járult gyerekekkel szeretnénk találkozni a közösségi házban, játékos, vidám együttlétre.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. december
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA