Nagyböjt hirdetések Verőce
  • A legfrissebb járványügyi intézkedéseknek megfelelően egyházmegyénkben hétfőtől szünetelnek a nyilvános istentiszteletek. Ez azt jelenti, hogy egy ideig most csak közvetítésen keresztül tudunk részt venni a szentmiséken.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Pénteken 16h30-tól a kálváriánál, kültéri keresztutat imádkozunk, ám ezen is maszkban és egymástól kellő távolságot tartva, lehetőleg ne túl nagy létszámban legyünk jelen.
  • Ezen a héten, egyelőre külön áldoztatást és gyóntatást sem szervezünk. Próbáljuk fegyelmezetten és szeretetből megtartani a korlátozásokat: így lépjünk most a keresztjét hordozó Krisztus nyomába. Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért, különösen a betegekért és azokért, akik őket ápolják, róluk gondoskodnak! A türelmünket, fegyelmezettségünket és a bezártsággal járó nehézségeket is szeretetté alakíthatjuk és imádságkképpen felajánlhatjuk egymásért. Imádkozzunk azért is, hogy minél hamarabb alábbhagyjon, és megszűnjék a vírus terjedése!