Kedves Testvérek!

A legfrissebb hír a püspökségről:

hétfőtől nem lesznek nyilvános szentmisék.

Már ezen a hétvégén a következőket vegyük figyelembe:

  1. Arra kérünk mindenkit, hogy inkább  maradjon otthon és online közvetítésen keresztül kapcsolódjon be a szentmisébe.
  2. Akinek bármilyen, akár megfázásos tünete is van, vagy bármely okból köhög, semmiképpen ne jöjjön szentmisére!
  3. Templomainkban kijelöltük a padokban elfoglalható helyeket. Minden második padsort lezártunk és egy padsorban maximum két-három ember foglalhat helyet (a padsor szélességétől függően). Akik egy háztartásban élnek, családonként elfoglalhatnak egy padsort. A maszk használata természetesen kötelező!
  4. Időjárástól függően, a templomon kívülre kihangosítjuk a szentmisét, így, aki nem fér be, a többiektől kellő távolságot tartva, részt vehet a szentmisén.
  5. Templomaink kórusán csak a kántor tartózkodhat (adott esetben vele egy háztartásban élő családtagjaival).

Reméljük, hogy ha fegyelemmel, komolyan vesszük most ezt a zárlatot, akkor annál hamarabb, akár már húsvétra újra lehet nyitni.

Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért, különösen a betegekért és azokért, akik őket ápolják, róluk gondoskodnak! A türelmünket, fegyelmezettségünket és a bezártsággal járó nehézségeket is szeretetté alakíthatjuk és imádságképpen felajánlhatjuk egymásért. Imádkozzunk azért is, hogy minél hamarabb alábbhagyjon és megszűnjék a vírus terjedése!

Áron atya