Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések – Verőce, 2021. november 28.

  • Az adventi szent időben Verőcén szerdán és pénteken lesznek hajnali szentmisék 6h15-kor fönt a templomban! Aki szeretné, 6h05-kor lesz fuvar a kápolnától a templomhoz.
  • Az Advent négy hetének hétfőjén rövid lelkigyakorlatos estékkel készülhetünk együtt Urunk születésének ünnepére. A szentmise és az elmélkedés minden héten másik településen lesz. Azok, akik nem tudnak élőben részt venni ezeken az alkalmakon az interneten is követhetik élőben, vagy utólag is megtekinthetik. Az első ilyen adventi alkalmat itt Kismaroson tartjuk, november 29-én, hétfőn. 17h45-kor lesz szentmise, majd 18h30-tól az elmélkedés. 19h00 és 20h00 között pedig szentgyónásra lesz lehetőség. Az Advent folyamán lesz még lehetőség szentgyónásra: Verőcén december 15-én, szerdán 17h00-tól lesz hosszabb gyóntatás a kápolnában. Az Adventi időben a Biblia-kör szünetel.
  • A héten kedden lesz szent András napja, templomunk búcsú ünnepe. Este 18h00-kor lesz ünnepi szentmise a templomban.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Péntek délután 16h00-tól az elsőáldozásra készülő gyermekeknek tartunk alkalmat a közösségi házban.
  • Péntek este a kis-ifiseknek, 6-7-8. osztályosoknak lesz alkalma 18h30-tól a közösségi házban.
  • A Kórházlelkészi Szolgálat alapítványa, az Ember a Kórházban Közhasznú Alapítvány, szeretné ebben az esztendőben a Váci Irgalmasrendi Kórházban a kórtermeket képekkel díszíteni, hogy a betegek ne a csupasz falakat lássák csak. Szíves adományaikat a hátul kirakott gyűjtődobozba tudják majd elhelyezni. Minden adományt előre is köszönünk!
  • A Szent Erzsébet Karitász Csoport adventi élelmiszer gyűjtést hirdet. Tartós élelmiszer adományokat várunk a rászoruló idősek és nagycsaládosok részére. A csomagokat a kápolnában és a templomban lehet leadni december 19-e vasárnapig.
  • Kéthetente vasárnaponként a 9h30-as szentmise után ministráns foglalkozást tartunk a papnövendékek segítségével. Az alkalmakat kb. 20 percesre tervezzük. Szeretettel várjuk a ministrálni vágyó gyermekeket, főleg a fiúkat, 8 éves kortól. Legközelebbi alkalom december 12-én.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Aktuális információk

JÁRVÁNYÜGYI RENDELKEZÉSEK MÓDOSÍTÁSA A VÁCI EGYHÁZMEGYÉBEN (2021. október 31.)

Marton Zsolt püspök

A járványügyi helyzet rosszabbodása miatt, püspök atya rendelkezése szerint, november 1-jétől a szentmiséken újra kötelező a maszk használata. Ismét mellőznünk kell a szenteltvíz bemártással történő használatát, a nyelvre áldozást, és a szentmisében a béke jelét is kézfogás nélkül adjuk át. Ügyeljünk a kellő távolság megtartására egymás között és betegen, köhögve vagy megfázásos állapotban ne jöjjünk el a szentmisére. Ez esetekben fel vagyunk mentve a szentmise-látogatás kötelezettsége alól.

Események naptára

2022. január
h K s c p s v
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA