Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések – Verőce, 2022. február 20.

  • Hétfőn és szerdán este 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.

  • Csütörtökön a megszokott időben 17h30-tól lesz a szentségimádás a kápolnában.

  • Csütörtök este 18h00-tól gitáriskola indul kétheti rendszerességgel az kis-ifis, ifis korosztály számára. Az alkalmak helyszíne a közösségi ház.

  • Péntek délután 16h00-17h30 között az elsőáldozásra készülő gyermekekkel találkozunk a közösségi házban.

  • Pénteken 18h30-tól a kis-fiseknek lesz alkalma a közösségi házban.

  • Jövő szombaton délelőtt 9h00-tól az Észak-Dunamenti Ifjúsági Régió fiataljainak lesz találkozója Dunakeszin. Jelentkezni ma, vasárnap estig lehet az interneten: https://forms.gle/AfLuhjXSKVzW5VAW9.

  • Szombaton, február 26-án, 18h00-i kezdettel Barokk hangverseny lesz a Sebastian Consort előadásában a templomban.

  • Előre hirdetjük, hogy jövő vasárnap a katolikus iskolák javára lesz gyűjtés.

  • Továbbra is szeretettel ajánljuk a testvéreknek Bárth Dániel történész könyvét a reformkori Verőcéről, az egykori plébános, Krizsány János írásainak tükrében. A könyvet 1000,-os áron kínáljuk és a befolyó összeget a plébánia épületének felújítására fordítjuk. A könyvek a sekrestyében megvásárolhatók.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA