• Hétfőn és Szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádás lesz a kápolnában.
  • Szombaton délelőtt 10h00-kor a Vácon a piarista templomban Marton Zsolt megyéspüspök atya diakónussá szenteli két papnövendékünket, Szabó Gábort és Urbán Gábort. Ünnepeljünk velük együtt, akár személyes jelenléttel, akár imádsággal, és kérjük számukra a Szentlélek további kegyelmét, erejét.
  • Szombat este is a megszokott időben 17h00-kor lesz szentmise a kápolnában.
  • Jövő vasárnap, Úrnapján az építkezésre és a környező útépítésekre való tekintettel nem lesz most úrnapi körmenet. A kápolnában reggel 8h00-kor, a templomban 9h30-kor lesz szentmise.
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia életvédő napot szervez. Ezen a napon, egyazon időben az ország összes egyházmegyéjében levetítik a Váratlan élet c. amerikai játékfilmet. A történet középpontjában az életvédelem áll, kendőzetlen valósággal mutatja be az abortuszt és annak következményeit, de Isten irgalmát is erősen sugallja. A vetítés időpontja egyházmegyénkben: 2022. június 24., péntek 18.00, Vác, Apor Vilmos Katolikus Főiskola, II. János Pál pápa terem. A belépés ingyenes! A filmet magyar szinkronnal vetítjük. A vetítést követően rövid kerekasztalbeszélgetést tervezünk.
  • Előre hirdetjük, hogy június 25-én, szombaton tartjuk a magyarkúti Gonzága Szent Alajos kápolna búcsúját, 18h00-kor kezdődő szentmise keretében. Aznap a kápolnában nem lesz majd szentmise.
  • Ugyancsak előre hirdetjük, hogy július 2-a szombaton egyházmegyei családtalálkozó lesz Veresegyházon, értékes programokkal. A családi napra érdemes előzetesen regisztrálni: https://www.csaladtalalkozo.hu/kapcsolat/ Mivel egyházközösségi szinten régen tudtunk családi napot szervezni, jó lehetőség, hogy együtt menjünk erre az alkalomra.
  • Idén nyáron is tervezünk napközis hittantábort július 25-29-között, melyre az alsós gyerekeket és ötödikeseket résztvevőként 6.-osztálytól fölfelé pedig segítőként várjuk a gyerekeket, fiatalokat. A jelentkezési lap online érhető el: https://forms.gle/tWDouCm9aZJRPj9L9. A jelentkezések határideje június 20-a, azon túl nem tudunk jelentkezéseket fogadni.
  • Örömmel hirdetjük, hogy a plébánia épületének felújítására a 300-darabos kirakósból mind a 300 darab elkelt. Hálásan köszönjük a sok adományt. Mivel hosszabb távon az egyházmegyének is lesz majd tartozásunk, azért továbbra is szeretettel elfogadjuk a felajánlásokat.