Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2019. november 24.

 • A vasárnapi perselyadományokat a karitász javára ajánljuk föl.
 • Most vasárnap a fél 10-es mise után szeretettel várjuk mindazokat a gyerekeket (1-5. osztályos korosztályt), akik szívesen szerepelnének a karácsony délutáni  betlehemes játékban! Külön szeretettel hívjuk erre az idén elsőáldozásra készülőket. A próbák péntekenként 16:00-17:30-ig, vasárnaponként a fél 10-es mise után kb. 12:00-ig lesznek!
 • Most vasárnap a fél 10-es mise után várjuk mindazok jelentkezését is (kicsit szabadabban, korosztálytól függetlenül, gyerekeket, felnőtteket egyaránt), akik szívesen részt vennének Vándorbetlehemezésben. A tavalyi évhez hasonlóan időseket, egyedülállókat szeretnénk meglátogatni, megörvendeztetni! A falut előreláthatólag december 21-22-23-án járnánk. Örülünk minden címnek, elérhetőségnek, ha valaki ismer idős, egyedülálló embert, aki szívesen fogadna betlehemezőket! Címeket várjuk:  Fodor Ildi: fodorildi0812@gmail.com címen.
 • Most vasárnap délután 15h00-kor imaóra lesz a kápolnában.
 • Hétfőn, 17h30-tól Hegedűs Mihály, közéleti személyiség tart előadást, beszélgetést közösségépítéssel kapcsolatos kérdésekről, lehetőségekről a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várunk! Ezen a napon az esti szentmise kivételesen 16h45-kor kezdődik a kápolnában. A Bibliakör kivételesen elmarad.
 • Kedden 9h00-tól Baba-mama klub lesz a közösségi házban.
 • Kedden este 17h30-tól az elsőáldozók szüleivel találkozunk a közösségi házban.
 • Szerdán a szokásos időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
 • Péntek délután 16h00-tól pásztorjátékpróba lesz a közösségi házban, este 18h30-tól a kis-ifisekkel (6-7-8. osztályos korosztállyal) találkozunk.
 • Szombaton, november 30-án délután 16h30-tól közös adventikoszorú-kötésre hívjuk az elsőáldozásra készülőket, tavalyi elsőáldozókat, gyerekeket, fiatalokat, családokat, idősebbeket. Alapanyagokról gondoskodunk (ezekhez hozzájárulást, 800 forint/ koszorú, a helyszínen elfogadunk), aki teheti ragasztópisztolyt és zöldet hozzon magával. Az esti szentmise előtt megáldjuk majd az elkészült koszorúkat.
 • A szombati napra, templomunk búcsúnapjára egész napos szentségimádást is tervezünk délelőtt 10h00 és 17h00 között. Aki szívesen bekapcsolódik egy félórára, kérjük, iratkozzék fel a kitett lapra.
 • Szombaton, Szent András napján, szentmisében ünnepeljük templomunk búcsúját, mely egyben Temesvári Benedek atya aranymiséje is lesz. A szombati szentmise 18h00-kor a templomban A kápolnában nem lesz előesti szentmise! A liturgia után szeretetvendégséget tartunk a közösségi házban, zsíroskenyérrel, pogácsával, forralt borral készülünk.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA