Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2019. november 17.

 • Hálásan köszönjük a szombati Szeretet délutánja szervezésében, lebonyolításában kapott sok segítséget, a pakolást, a szendvicsek készítését, a süteményeket és nem utolsó sorban a fiatalok és a papnövendékek nagyszerű játékát, összefogását.
 • Hétfőn lesz a szokásos márianosztrai zarándoklat, ezért az esti szentmise kivételesen elmarad.
 • Hétfő délután 16h00-tól az idén elsőáldozásra készülő gyerekeknek lesz plébániai alkalma a közösségi házban. Aki szeretné, 15h40-kor Szilvi néni elhozza gyermekét az iskolából. Az együttlét 17h30-ig tart.
 • Kedden 9h00-tól Baba-mama klub lesz a közösségi házban.
 • Szerdán a szokásos időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
 • Péntek este 18h30-tól a katekumeneknek lesz alkalma a közösségi házban.
 • Szombaton, Krisztus Király ünnepének előestéjén a szentmise kivételesen 18h00-kor kezdődik a kápolnában. A gitáros szentmisét követően 19h00-tól egyórás, dicsőítős szentségimádással kapcsolódunk be a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülő, egész világra kiterjedő szentségimádásba.
 • Előre hirdetjük, hogy november 24-én (vasárnap) a fél 10-es mise után szeretettel várjuk mindazokat a gyerekeket (1-5. osztályos korosztályt), akik szívesen szerepelnének a karácsony délutáni  betlehemes játékban!A szereposztás is ezen a napon lesz! A próbák péntekenként 16:00-17:30-ig, vasárnaponként a fél 10-es mise után kb. 12:00-ig lesznek!
 • Ugyancsak november 24-én (vasárnap) a fél 10-es mise után várjuk mindazok jelentkezését (kicsit szabadabban, korosztálytól függetlenül, gyerekeket, felnőtteket egyaránt), akik szívesen részt vennének Vándorbetlehemezésben. A tavalyi évhez hasonlóan időseket, egyedülállókat szeretnénk meglátogatni, megörvendeztetni! A falut előreláthatólag december 21-22-23-án járnánk. Örülünk minden címnek, elérhetőségnek, ha valaki ismer idős, egyedülálló embert, aki szívesen fogadna betlehemezőket! Címeket várjuk:  Fodor Ildi: fodorildi0812@gmail.com címen.
 • Előre hirdetjük, hogy november 30-án délután közös adventi koszorú-kötésre lesz lehetőség. Az esti szentmise előtt megáldjuk az elkészült koszorúkat. Szent András napján szentmisében ünnepeljük templomunk búcsúját, mely egyben Temesvári Benedek atya aranymiséje is lesz. A liturgia után szeretetvendégséget tartunk a közösségi házban.
 • November 25-én hétfőn, 17h30-tól Hegedűs Mihály, közéleti személyiség tart előadást, beszélgetést közösségépítéssel kapcsolatos kérdésekről, lehetőségekről a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várunk! Ezen a napon az. esti szentmise kivételesen 16h45-kor kezdődik a kápolnában. A Biblia-kör is kivételesen elmarad.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA