Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések, 2020. március 1.

 • Ma (vasárnap) délután 17h00-kor lesz az idén házasságkötésre készülő jegyespárok első jegyesoktatási alkalma a közösségi házban.
 • Ma este 18h30-kor az egyházközségi testület tagjaival találkozunk a közösségi házban.
 • Hétfőn lesz a szokásos Márianosztrai zarándoklat, ezért az esti szentmise elmarad.
 • Hétfőn 18h30-tól Biblia-kört tartunk a közösségi házban.
 • Kedd délelőtt a baba-mama klubnak van alkalma a közösségi házban.
 • Kedd délután 17h00-tól az elsőáldozásra készülő gyermekek szüleivel találkozunk a közösségi házban.
 • Szerdán a megszokott időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Szerda este 18h30-tól a fiatal házasok közösségének van alkalma a közösségi házban.
 • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
 • Csütörtök este 18h30-tól a férfi-körnek van összejövetele a közösségi házban.
 • Péntek délután 16h00-tól a mini-ifisekkel találkozunk a közösségi házban.
 • Péntek este elsőpénteki szentmise lesz a kápolnában 17h45-kor.
 • Pénteken a szentmise után 18h30-kor a kis-ifisek és az ifihittanosok vezetésével imádkozzuk a keresztutat. A kis-ifisekkel utána a közösségi házban folytatjuk az együttlétet.
 • Szombaton 10h00-12h00 között közös, nagyböjti munkára, temetői szemétválogatásra hívjuk a testvéreket. Hozzunk magunkkal vasvillát, kesztyűt és drótvágót. A böjtnek ez a közös szolgálatban megélt formája bizonyosan érdemszerző és nagyon ajánlható.
 • Előre hirdetjük, hogy március 21-én, szombaton 17h00-kor a verőcei és kismarosi ifjúsági hittanosok és egyházmegyénk előkészítő éves papnövendékei Szent Rita életéről mutatnak be két felvonásos színdarabot a kismarosi művelődési házban. A komolyabb hangvételű előadásra mindenkit szeretettel várunk.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA