Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések 2019. november 3.

  • Hétfőn és szerdán a szokásos időben, 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
  • Kedden 9h00-tól Baba-mama klub lesz a közösségi házban.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Csütörtökön 18h30-tól a Férfikörnek lesz összejövetele a közösségi házban.
  • Péntek délután 16h00-tól a mini-ifiseknek, 4-5. osztályos gyerekeknek lesz alkalma a közösségi házban.
  • Szombaton, november 9-én délután a kismarosi egyházközség Major Sándor atyáról és az ifjúsági találkozók kismarosi kezdeteiről emlékezik meg egy különleges alkalmon. A “Veteránmaros”  14 órakor kezdődik vendégvárással, beszélgetéssel, majd 15 órától Beer Miklós püspök atya tart elmélkedést a templomban. Fél 4-től Sillye Jenő és barátai adnak koncertet. A 17h00-kor kezdődő szentmisén a szentbeszédet Balás Béla püspök atya tartja. A találkozót szeretetvendégség zárja. Süteményekkel, házi finomságokkal is megkínálhatjuk egymást. Mindenkit várnak november 9-én, a Veteránmaroson.
  • Előre hirdetjük, hogy november 16-án szombaton, szeretetdélután keretében, 16h00-kor az ifjúsági hittanosokkal Szent Rita életéről mutatunk be nagyszabású színdarabot a verőcei sportcsarnokban. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. december
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA