• A járványügyi helyzet rosszabbodása miatt, püspök atya rendelkezése szerint, november 1-jétől a szentmiséken újra kötelező a maszk használata. Ismét mellőznünk kell a szenteltvíz bemártással történő használatát, a nyelvre áldozást, és a szentmisében a béke jelét is kézfogás nélkül adjuk át. Ügyeljünk a kellő távolság megtartására egymás között és betegen, köhögve vagy megfázásos állapotban ne jöjjünk el a szentmisére. Ez esetekben fel vagyunk mentve a szentmise-látogatás kötelezettsége alól.
  • Köszönjük a múlt héten a missziók javára történt gyűjtés során kapott adományokat, amelyeket az Egyházmegyének továbbíthattunk.
  • November 1-je, hétfő, Mindenszentek főünnepe, parancsolt ünnep, délelőtt 9h30-kor lesz szentmise a templomban.
  • Hétfőn, délután 15h30-kor közös imádságot tartunk a temetőben elhunytjainkért. Az imádság után van lehetőség az újonnan elkészült síremlékek megáldására.
  • Kedden este 18h00-kor elhunytjainkért lesz szentmise a kápolnában.
  • Szerda este 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádás lesz a kápolnában.
  • Péntek este Kismaroson lesz elsőpénteki szentmise 17h45-kor. 17h15-kor a kápolnától lesz fuvar annak, aki szeretné.
  • Péntek este a kis-ifiseknek, 6-7-8. osztályosoknak lesz alkalma 18h30-tól a közösségi házban.
  • Szombat este a megszokott időben lesz szentmise a kápolnában és vasárnap is a megszokott miserend érvényesül.
  • A Váci Egyházmegye komoly felelősséget érez a pedagógus hivatásért, melyre Anyaszentegyházunk is különös nyomatékkal buzdítja útjukat kereső híveit. Örömmel tölthet el, hogy Egyházmegyénk saját fenntartásában működik az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Vácon, ahol az államilag elismert és finanszírozott magas szakmai színvonal mellett hitünk biztonságában tanulhatnak tovább fiataljaink. Az óvodapedagógus, tanító, szociálpedagógus, csecsemő és kisgyermeknevelő alapszakokról és más képzésekről többet tudhatnak meg az intézményben, illetve annak honlapján (www.avkf.hu).