Kedves Testvérek,

szeretettel küldöm a hirdetéseket és a vasárnapi gondolatokat.
Áldott, szép napokat a Szentlélek vezetésében, örömében,

Áron a

  • Május hónapban a hétköznapi szentmisék után a loretói litániát imádkozzuk.
  • Pünkösd-hétfőn, május 19-én az esti szentmise kivételesen 18h00-kor kezdődik és fönt a templomban tartjuk. Ez egyben egy testvérünk kerek születésnapjának családi szentmiséje is.
  • Pünkösdhétfőn a biblia-kör kivételesen elmarad.
  • Szerda este a megszokott időben lesz szentmise a kápolnában.
  • Szerda este 18h30-tól a szentségekre készülő felnőttekkel találkozunk a plébánián.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Pénteken 16h00-tól az elsőáldozásra készülő gyerekeknek lesz vizsgázos alkalma közösségi házban.
  • Előre hirdetjük, hogy Verőcén június 1-jén szombaton 16h00-kor 20 gyermek járul majd első szentáldozáshoz. Imádkozzunk értük és családjaikért.
  • A kedves Testvérek nagylelkűségén fölbuzdulva bátorkodunk újabb adományokat kérni. Miután a múlkori tűzkár támogatására hihetetlenül sok adomány érkezett, és a bajba jutott család részben ennek köszönhetően újra beköltöztetett a házba – most három másik, egyházközségünkhöz tartozó család számára kérnénk segítséget. Mindhárom családnak a háza nagyon rossz állapotban van: ázás, penészedés miatt, ill. a tetők, nyílászárók is javításra szorulnak. Önerőből sajnos nem tudják finanszírozni ezt, ezért kérjük a Testvérek további nagylelkű segítségét. A plébánia bankszámlájára (közlemény: „lakásfelújításra”) és a templomban hátul kitett dobozba érkező adományokat a karitászcsoport közvetítésével építőanyagra és munkadíjra fogjuk költeni.
  • Egyházmegyénk főiskolája, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola, várja a jelentkezőket hitéleti képzéseire. Kántor, valamint katekéta és lelkipásztori munkatárs szakjainkra a jelentkezési határidő május 31. Bővebb információ a kietett plakáton olvasható.