Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések, 2020. február 16.

  • Köszönjük az elmúlt héten a Házasság Hete programsorozat szervezésében, lebonyolításában végzett szolgálatokat és Isten áldását kérjük minden házaspárra.
  • Köszönjük a pénteki rorate jutalom program szervezésében kapott háttérsegítségeket is.
  • Ma (vasárnap) délután 16h00-kor egy uzsonna keretében szeretnénk köszönetet mondani az egyházközségben szolgálatokat vállaló testvéreinknek. Szeretettel hívjuk sekrestyéseinket, kántorunkat, a gitáros zenei szolgálatban résztvevő fiatalokat, a szkóla tagjait, a felolvasókat, a templomtakarítókat, a temetőben és a plébániakertben a fűnyírásban résztvevőket és mindenkit, aki szolgálatával a közösséget segíti. Központilag üdítővel és pogácsával készülünk, az uzsonnához szeretettel fogadunk süteményt.
  • Mivel Áron atya lelkigyakorlaton lesz, a hétfő esti szentmise és az azt követő biblia-kör kivételesen elmarad.
  • Kedd délelőtt a baba-mama klubnak van alkalma a közösségi házban.
  • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
  • Péntek délután 16h00-tól a mini-ifiseknek (4-5. osztályosoknak) lesz együttlét a közösségi házban.
  • Péntek este 18h30-tól a kis-ifis (6-7-8. osztályos) korosztálynak lesz alkalma a közösségi házban.
  • Szombat este egyházmegyénk Észak-Dunamenti ifjúsági régiójának lesz közös farsangja 18h00-tól a művelődési házban. A programra az interneten lehet jelentkezni. Minden fiatalt szeretettel várunk.
  • Előre hirdetjük, hogy jövő vasárnap, február 23-án a szentmiséken a katolikus iskolák javára lesz gyűjtés.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA