• A múlt héten zord időjárás mellett ünnepelhettük templomunk búcsú ünnepét. Köszönjük a mindenkinek az imádságát, segítését, imádságos lelki vagy fizikai jelenlétét.
 • Köszönjük az adventi koszorúkötéshez kapott háttér segítségeket is.
 • Hétfőn este 17h45-kor lesz szentmise a kápolnában.
 • Hétfő este 18h30-tól Biblia-kört tartunk a plébánián.
 • Kedden délelőtt baba-mama klub van a plébánián.
 • Kedden délelőtt az iskolai hittanosoknak van gyónási alkalom a hittanórán.
 • Szerdán és pénteken 6h30-kor rorate, hajnali szentmisét tartunk. Utána egyszerű agapé, kalács, tea, kávé vár ránk. Köszönjük mindazoknak, akik már feliratkoztak, hogy az előkészítésben segítenek. Még van hely a táblázatban.
 • Szerda este a szentségekre készülő felnőttekkel találkozunk 18h30-kor a plébánián.
 • Péntek délután az elsőáldozásra készülők gyerekekkel találkozunk a közösségi házban. Az alkalom, második fele pásztorjáték próba lesz, így a foglalkozás rövidebb ideig tart majd. Az érintett családok e-mailben is kapnak értesítést a részletekről.
 • Szombat estére tervezzük a második ima-katekézis alkalmat, amely egyszersmind adventi lelki napunk is lesz. Az alkalmat a szokolyai és kóspallagi testvérekkel közösen tartjuk a közösségi házban 18h00-tól. A szentmise kivételesen nem a kápolnában, hanem a templomban lesz 17h00-kor.
 • Az egyházi, és lassan a polgári év végéhez is közeledve szeretettel kérjük, hogy, aki még nem tette meg, rendezze egyházi hozzájárulását (régi nevén egyházadóját). A közösséghez tartozásnak és szeretetnek fontos kifejeződése, hogy közösen hordozzuk anyagi terheinket.
 • Szent Erzsébet Karitász Csoportunk ismét adományokat gyűjt azon családok, idősek, egyedülállók számára, akiknek szükségük van a támogatásra. Várjuk a tartós-élelmiszer adományokat a templomba és a közösségi házba!
 • Idén is kifejezetten kész csomagokat, tartós élelmiszert várunk, a pénzbeli adomány most kevésbé segítség (kérjük, ha lehet, részesítsük előnyben a kifejezetten mennyiségi korlátos élelmiszereket). A gyűjtés december 17-éig tart.
 • Mindenkinek szeretettel ajánljuk a ferences testvérek által készített adventi kalendáriumot. Hátul az asztalra tettünk ki belőle több példányt.

December 16-én szombaton 10-16h között a Püspökvác Látogató Központban a Galamb utcában adventi családi napot tartanak sok érdekes programmal. Szeretettel várják a családokat. Részletek a plakáton olvashatók.