A Magyar Falu Program 2021-ben Egyházi közösségi terek fejlesztésre kiírt pályázati támogatása (MFP-EKT/2021) lehetővé tette, hogy Verőce 1. helyrajzi számát viselő, műemléki nyilvántartásba tartozó plébánia épületünk belső felújítása tovább folytatódjék. Az előző szakaszban már új födémmel, megerősített alapokkal ellátott épületben sikerült az összes nyílászárót kicserélnünk és az iroda és garderobe helyiségeken túl két további helyiséget tudtunk közösségi célra kialakítani. Az idén nyáron átadott új épületrész nagy segítség mind a lelkipásztorkodás, mind egyházközségi csoportjaink számára. Lehetőségünk van így egy időben párhuzamosan több közösségi alkalmat is tartani a különböző korosztályú hittanosoknak, illetve a felnőtt hitéleti foglalkozások alatt a gyerek-vigyázás körülményei is kényelmesebbé váltak. Ha pedig adott esetben a közösségi házat a hívő közösség egyéb célra használja (pl. keresztelő vagy esküvő utáni fogadás), közben a rendszeres közösségi alkalmak sem szenvednek kárt. A Plébánia épületének felújítása sajnos még kívülről nem látványos, de reméljük, hogy előbb-utóbb erre is lesz anyagi forrás, és így a településkép szépségéhez is hozzá járul majd a dombon álló parókia. Mindemellett még sok további munka vár ránk, mert szeretnénk a teraszt is visszaépíteni, a kerítéseket megújítani és különösen fontosnak tartjuk a kálvária kápolnáinak felújítását is. Reméljük, hogy Isten ad mindehhez erőt és nagylelkű segítőket. Ezúton is újra köszönünk minden nagylelkű segítséget, adományt, imádságot, munkát, amellyel ki-ki hozzájárult az épület felújításának folyamatához.