Válassza az Oldal lehetőséget

Egyházközségi hirdetések, 2020. március 8.

 • Hétfő délután 16h15-től az elsőáldozóknak lesz alkalma a közösségi házban. 16h00-ra tudunk értük menni az iskolába. Az együttlét 17h30-ig tart.
 • Hétfőn és szerdán este a szokásos időben lesz szentmise a kápolnában.
 • Hétfő este 19h00-kor, az esemény 100. évfordulója közeledtével, Trianonról tart előadást Dr. Ablonczy Balázs történész a művelődési házban. Mindenkit szeretettel várnak.
 • Kedd délelőtt a baba-mama klubnak van alkalma a közösségi házban.
 • Csütörtökön 17h30-tól szentségimádást tartunk a kápolnában.
 • Csütörtök este 18h45-tól a női körnek lesz alkalma. Az összejövetel helyszíne, a színdarab-próba miatt, valószínűleg a kápolnában lesz.
 • Péntek este 17h30-tól keresztutat imádkozunk a kápolnában, melynek vezetésére a Biblia-kör, a Baba-mama klub és az egyházközségi testület tagjait kérjük.
 • Péntek este 18h30-tól a szentségekre készülő felnőtteknek lesz alkalma a közösségi házban.
 • Előre hirdetjük, hogy március 21-én, szombaton 17h00-kor a verőcei és kismarosi ifjúsági hittanosok és egyházmegyénk előkészítő éves papnövendékei Szent Rita életéről mutatnak be két felvonásos színdarabot a kismarosi művelődési házban. A komolyabb hangvételű előadásra mindenkit szeretettel várunk.
 • Előre hirdetjük, hogy március 22-én, vasárnap a 8h00-as szentmisében lesz idős vagy beteg testvéreink számára a betegek kenetének közösségi kiszolgáltatása. Akik a betegek kenetében kívánnak részesülni, előtte végezzenek szentgyónást. Igyekszünk erre lehetőséget biztosítani a szentmisék előtt, vagy után.
 • A püspökkari körlevél felhívásának megfelelően, idén is tartunk nagyböjti élelmiszergyűjtést. Az élelmiszer adományokat a sekrestyékben lehet leadni, március 22-e vasárnapig.

Aktuális információk

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai

Verőce kapolikus plébánia

Elkezdődtek a plébánia épületének felújítási munkálatai, melyben új tetőt és födémet kap az épület, valamint néhány nyílászáró kicserélésével és belső felújítással az iroda helyiség és még egy helyiség használhatóvá válik. Az építkezés egyrészt a Magyar Falu Programon keresztül állami támogatással, másrészt Egyházmegyei támogatással, Önkormányzati támogatással, és nagyban egyházközségi önrész hozzátételével valósul meg. Ahhoz, hogy a pályázatnak megfelelő terveket megvalósítsuk még további anyagi erőfeszítésre van szükség: 3 millió forintot kellene összegyűjtenünk. Az adományokat a következőképpen gyűjtjük: Készítettünk egy kirakható képet a plébánia épületéről. A 300 darabos kirakós minden egyes darabja 10 000 forintot ér, így a kép kirakásával meg is volna a szükséges összeg. A kirakós darabok természetesen nem csak egy, hanem több adományból is összeadódhatnak, tehát a legkisebb adomány is számít. Minden adományozó a Szűz Mária oltárunk oltárképéről kap egy kis képet. Az adományozók nevét felírjuk és a kirakott kép hátoldalán szeretnénk majd feltüntetni.

Mindemellett lehetőség van újra Bárth Dániel, Verőce reformkori életéről szóló könyvének a megvételére is 1000,- Ft-os áron, amellyel szintén az építkezést támogatjuk.

Kapcsolat

Tel: +36 30 894 0110
e-mail: plebaniaveroce@gmail.com

Irodai ügyek intézése:
előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján.

Plébánia támogatási számlaszám

Verőce Szent András Plébánia:
11742094-20163154-00000000

PÜSPÖKI KÖRLEVÉL ANYAGI TÁMOGATÁS ÜGYÉBEN (2020. MÁRCIUS 24.)

Marton Zsolt püspök

Pályázatok

“A közösség érték” c. EGYH-15 kódszámú felhívás keretében benyújtott pályázatunkat,  az EMMI támogatásával valósítottuk meg.

Események naptára

2022. november
h K s c p s v
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Ajánlott linkek

katolikus.hu

Magyar Kurír

Evangelium 365 honlap és szolgáltatások

Szentiras.hu

Károli biblia

Mária rádió internetes adás

Magyar Katolikus Rádió

Szent István Rádió Internetes adás

Vatican News

KÁRPÁT-MEDENCEI KATOLIKUS CSALÁDHÍREK

MAGYAR LITURGIKUS ÉS EGYHÁZZENEI INTÉZET

MAGYARORSZÁG KATOLIKUS HETILAPJA